MPMT10012502AT1
MPMT10012502AT1 MPMT10012502AT1 - Brand New VISHAY Resistor Networks, Arrays
Get Quote
Buy Now
MPMT10012502AT1
MPMT10012502AT1 - Brand New VISHAY Resistor Networks, Arrays
Manufacturer Part No: MPMT10012502AT1 In Stock
Contact us
ManufacturerVISHAY
Product CategoryResistor Networks, Arrays
SeriesMPM
PackagingAlternate Packaging
Height0.044" (1.12mm)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Supplier-Device-Package
Tolerance±0.1%
Temperature-Coefficient±25ppm/°C
Circuit-TypeVoltage Divider
Resistance-Ohms1k, 25k
Number-of-Resistors2 Resistors
Number-of-Pins3 Pins
Power-Per-Element100mW
Package-CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay