LP2951CMMX-3.3.
LP2951CMMX-3.3. LP2951CMMX-3.3. - Brand New Texas Instruments IC Chips
Get Quote
Buy Now
LP2951CMMX-3.3.
LP2951CMMX-3.3. - Brand New Texas Instruments IC Chips
Manufacturer Part No: LP2951CMMX-3.3. In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
FEATURES
• Guaranteed 150mA current
• Adjustable output voltage - 1.24V to 29V
• Accurate 5V or 3.3V output @ 100mA
• Low dropout voltage - 350-400mV @ 100mA
• Regulator or reference functions
APPLICATIONS
• Microcontroller supplies
• Linear regulators
• Adjustable Supplies
• Switching power supplies - post-regulation
• Portable modems
• Battery powered systems
• Cellular telephones
• Voltage references
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay