CB3LV-3I-25M0000
CB3LV-3I-25M0000 CB3LV-3I-25M0000 - Brand New CTS Components Oscillators
Get Quote
Buy Now
CB3LV-3I-25M0000
CB3LV-3I-25M0000 - Brand New CTS Components Oscillators
Manufacturer Part No: CB3LV-3I-25M0000 In Stock
Product CategoryOscillators
SeriesCB3LV
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.067" (1.70mm)
Length7 mm
Width5 mm
Package-Case7 mm x 5 mm
Frequency25MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputHCMOS, TTL
Load-Capacitance50 pF
Supply Current40mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Part-#-AliasesCB3LV-3I-25.0000-T
Supply-Voltage-Max3.6 V
Supply-Voltage-Min3 V
Duty-Cycle-Max55 %
Output-FormatHCMOS
Features
• Standard 7.0mm x 5.0mm 4-Pad Surface Mount Package
• HCMOS/TTL Compatible Output
• Fundamental and 3rd Overtone Crystal Designs
• Frequency Range 1 – 200 MHz
• Frequency Stability ±50 ppm Standard, ±25 ppm and ±20 ppm Available
• Operating Voltages +5.0Vdc or +3.3Vdc
• Operating Temperature to -40°C to +85°C
• Output Enable Standard
• Tape & Reel Packaging
Applications
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay