ADW1209W
ADW1209W ADW1209W - Brand New PANASONIC Power Relays
Get Quote
Buy Now
ADW1209W
ADW1209W - Brand New PANASONIC Power Relays
Manufacturer Part No: ADW1209W In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Power Relays
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryPower Relays, Over 2 Amps
SeriesDW-H
PackagingTray
Termination-StylePC Pin
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesSealed - Flux Protection
Contact-FormSPST-NO (1 Form A)
Operate-Time15ms
Release-Time15ms
RelaysGeneral Purpose
Coil-TypeLatching, Dual Coil
Coil-Current44.4mA
Coil-Voltage9VDC
Contact-Rating-Current8A
Switching-Voltage250VAC - Max
Turn-On-Voltage-Max7.2 VDC
Turn-Off-Voltage-Min-
FEATURES
1. Latching type that contributes to device energy savings
2. IEC60335-1 compliant, PTI 325V (VDE approved) type available
3. Surge breakdown voltage (between contact and coil): 12,000 V
4. Breakdown voltage (between contact and coil): 5,000 V
5. Pin-in-paste construction makes reflow possible
TYPICAL APPLICATIONS
1. Smart meters
2. Industrial equipment
3. Security equipment
4. Home appliances
5. Various power supplies
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay