PIC18F25K50-I/SS
PIC18F25K50-I/SS PIC18F25K50-I/SS - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
PIC18F25K50-I/SS
PIC18F25K50-I/SS - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: PIC18F25K50-I/SS In Stock
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesPIC® XLP™ 18K
PackagingTube Alternate Packaging
Package-Case28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package28-SSOP
Number-of-I-O25 I/O
Speed48MHz
EEPROM-Size256 x 8
Core-ProcessorPIC
RAM-Size2K x 8
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
ConnectivityI2C, SPI, UART/USART, USB
Voltage-Supply-Vcc-Vdd2.3 V ~ 5.5 V
Core-Size8-Bit
Program-Memory-Size32KB (16K x 16)
Data-ConvertersA/D 14x10b
Oscillator-TypeInternal
Product Details
__
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay