FP1107R2-R23-R
FP1107R2-R23-R FP1107R2-R23-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
FP1107R2-R23-R
FP1107R2-R23-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Manufacturer Part No: FP1107R2-R23-R In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerEaton
Product CategoryFixed Inductors
SeriesFLAT-PAC, FP1107
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Unit-Weight0.016000 oz
Current-Rating42A
Termination-StyleSMD/SMT
TradenameFlat-Pac
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 125 C
Height7.2 mm
Length11 mm
Width7.2 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.433" L x 0.283" W (11.00mm x 7.20mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.283" (7.20mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency230nH
DC resistance (DCR)0.47 mOhm
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation45A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current45 A
Maximum-DC-Resistance470 uOhms
Core-MaterialFerrite
Product Details
__
[ LEDEX ]
FP1100
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay