C0603C180D5GACTU
C0603C180D5GACTU C0603C180D5GACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0603C180D5GACTU
C0603C180D5GACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0603C180D5GACTU In Stock
Contact us
ManufacturerKemet
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance18pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±0.5pF
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Ratings-
Thickness-Max0.034" (0.87mm)
Product Details
__
Type C Multilayer Ceramic Chip Capacitors
Highlights
Nickel barrier/solder terminations
50 Vdc units can be used in 63 Vdc applications
Tape and reel standard
Surface Mount
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay