L04023R3BHNTR
L04023R3BHNTR L04023R3BHNTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
L04023R3BHNTR
L04023R3BHNTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Manufacturer Part No: L04023R3BHNTR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryFixed Inductors
SeriesL0402
ProductRF Inductors
TypeThin Film
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000023 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating250mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.35 mm
Length1 mm
Width0.58 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Tolerance±0.1nH
Height-Seated-Max0.018" (0.45mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency3.3nH
DC resistance (DCR)400 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor15 @ 450MHz
Self Resonant Frequency8.5GHz
Frequency-Test450MHz
Maximum-DC-Resistance600 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay