GRM155R72A391KA01D
GRM155R72A391KA01D GRM155R72A391KA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM155R72A391KA01D
GRM155R72A391KA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM155R72A391KA01D In Stock
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance390pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
■ Scope
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay