M27W401-80K6
M27W401-80K6 M27W401-80K6 - Brand New STMicroelectronics Memory
Get Quote
Buy Now
M27W401-80K6
M27W401-80K6 - Brand New STMicroelectronics Memory
Manufacturer Part No: M27W401-80K6 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTube
Package-Case32-LCC (J-Lead)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply2.7 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package32-PLCC (11.35x13.89)
Memory Capacity4M (512K x 8)
Memory-TypeEPROM OTP
Speed80ns
Format-MemoryEPROMs
Summary description
The M27W401 operates in the read mode with a supply voltage as low as 2.7V at –40 to 85°C temperature range. The decrease in operating power allows either a reduction of the size of the battery or an increase in the time between battery recharges.
Features
■ 2.7V to 3.6V Supply Voltage in Read Operation
■ Access Time:
– 70 ns at VCC = 3.0V to 3.6V
– 80 ns at VCC = 2.7V to 3.6V
■ Pin Compatible with M27C4001
■ Low Power Consumption:
– 15 µA Max. Standby Current
– 15 mA Max. Active Current at 5 MHz
■ Programming Time 100 µs/byte
■ High Reliability CMOS Technology
– 2,000V ESD Protection
– 200 mA Latchup Protection Immunity
■ Electronic Signature
– Manufacturer Code: 20h
– Device Code: 41h
■ ECOPACK® packages available
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay