IHSM5832ER102L
IHSM5832ER102L IHSM5832ER102L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IHSM5832ER102L
IHSM5832ER102L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IHSM5832ER102L In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIHSM-5832
ProductPower Inductors
Type-
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating370mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height7.24 mm
Length16.26 mm
Width8.13 mm
Package-Case5832
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Tolerance±15%
Height-Seated-Max0.285" (7.24mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency1 kHz
Inductance-Frequency1mH
DC resistance (DCR)4.2 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation210mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current370 mA
Maximum-DC-Resistance4.2 Ohms
FEATURES
• Flame retardant encapsulant (UL 94 V-0)
• Completely encapsulated winding provides
superior environmental protection and moisture
resistance
• High current unit in surface mount package
printed with model, inductance value and date
code
• Compatible with infrared or conventional reflow soldering
methods
• Pick and place compatible
• Material categorization: for definitions of compliance
please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay