IHLP2020BZER1R0M01
IHLP2020BZER1R0M01 IHLP2020BZER1R0M01 - Brand New VISHAY Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IHLP2020BZER1R0M01
IHLP2020BZER1R0M01 - Brand New VISHAY Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IHLP2020BZER1R0M01 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerVishay
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIHLP-2020BZ-01
ProductPower Inductors
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSolder Pad
Current-Rating7A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height2 mm
Length5.49 mm
Width5.18 mm
Package-Case2020
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency1μH
DC resistance (DCR)20 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation16A
Q factor-
Self Resonant Frequency62MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current16 A
Maximum-DC-Resistance20 mOhms
Self-Resonant-Frequency62 MHz
FEATURES
• Lowest height (3.0 mm) in this package footprint
• Shielded construction
• Excellent DC/DC energy storage up to 5 MHz. Filter inductor applications up to SRF (see “Standard Electrical Specifications” table)
• Lowest DCR/μH, in this package size
• Handles high transient current spikes without saturation
• Ultra low buzz noise, due to composite construction
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
• PDA / notebook / desktop / server applications
• High current POL converters
• Low profile, high current power supplies
• Battery powered devices
• DC/DC converters in distributed power systems
• DC/DC converter for Field Programmable Gate Array (FPGA)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay