C340C154K2R5TA
C340C154K2R5TA C340C154K2R5TA - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C340C154K2R5TA
C340C154K2R5TA - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C340C154K2R5TA In Stock
Contact us
ManufacturerKemet
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGoldMax 300 Comm X7R
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.15μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Voltage-Rated200V
Size-Dimension0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-StyleStraight
Failure-Rate-
Lead-Spacing0.200" (5.08mm)
Height-Seated-Max0.460" (11.68mm)
Ratings-
Thickness-Max-
Product Details
__
[ Coilcraft ]
**To help simplify your prototyping, we offer low-cost Designer’s Kits
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay