TK40E06N1S1X(S
TK40E06N1S1X(S TK40E06N1S1X(S - Brand New TOS IC Chips
Get Quote
Buy Now
TK40E06N1S1X(S
TK40E06N1S1X(S - Brand New TOS IC Chips
Manufacturer Part No: TK40E06N1S1X(S In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerTOS
Product CategoryIC Chips
• DESCRITION
• Switching Voltage Regulators
• FEATURES
• Low drain-source on-resistance:
RDS(ON) =10.4mΩ (VGS = 10 V)
• Enhancement mode:
Vth = 2.0 to 4.0V (VDS = 10 V, ID=0.3mA)
• 100% avalanche tested
• Minimum Lot-to-Lot variations for robust device
performance and reliable operation
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay