S-25C320A01-I8T1U3
S-25C320A01-I8T1U3 S-25C320A01-I8T1U3 - Brand New SII IC Chips
Get Quote
Buy Now
S-25C320A01-I8T1U3
S-25C320A01-I8T1U3 - Brand New SII IC Chips
Manufacturer Part No: S-25C320A01-I8T1U3 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSII
Product CategoryIC Chips
**The S-25C320A/640A H series devices are high-temperature operation SPI
serial E2PROMs for automotive components.**
Page write and sequential read are available.
Features
• Operating voltage range:
Read 2.5 V to 5.5 V
Write 2.5 V to 5.5 V
• Operation frequency: 5.0 MHz (2.5 V to 5.5 V)
• Write time: 5.0 ms max.
• SPI mode (0, 0) and (1, 1)
• Page write 32 bytes / page
• Sequential read
• Monitors write to the memory by a status register
• Write protect: Software, Hardware
Protect area: 25%, 50%, 100%
• Function to prevent malfunction by monitoring clock pulse
• Write protect function during the low power supply voltage
• CMOS schmitt input ( CS , SCK, SI, WP , HOLD )
• Endurance:
106cycles/word1 (Ta = +25°C)
3 × 105cycles/word
1 (Ta = +85°C)
2 × 105cycles/word1 (Ta = +105°C)
• Data retention:
100 years (Ta = +25°C)
30 years (Ta = +85°C)
25 years (Ta = +105°C)
• Memory capacitance:
S-25C320A 32 K-bit
S-25C640A 64 K-bit
• Initial delivery state: FFh, SRWD = 0, BP1 = 0, BP0 = 0
• Operation temperature range: Ta = −40°C to +105°C
• Lead-free (Sn 100%), halogen-free
2
• AEC-Q100 qualified*3
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay