HCM1104-3R3-R
HCM1104-3R3-R HCM1104-3R3-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HCM1104-3R3-R
HCM1104-3R3-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HCM1104-3R3-R In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerEaton
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHCM1104
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating10A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height4 mm
Length11.5 mm
Width10.3 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.157" (4.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency3.3μH
DC resistance (DCR)11.8 mOhm Max
Core MaterialsPowdered Iron
Current-Saturation16A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current10 A
Maximum-DC-Resistance10.8 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay