LK1608R33K-T
LK1608R33K-T LK1608R33K-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LK1608R33K-T
LK1608R33K-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LK1608R33K-T In Stock
Unit-Weight0.000071 oz
Current-Rating80mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency330nH
DC resistance (DCR)750 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor15 @ 25MHz
Self Resonant Frequency125MHz
Frequency-Test25MHz
Maximum-DC-Current80 mA
Maximum-DC-Resistance750 mOhms
Self-Resonant-Frequency125 MHz
Input voltage range from 85...264 V AC
1 or 2 isolated outputs up to 48 V DC
4 kV AC I/O electric strength test voltage
• Operating ambient temperature range
–40...71°C with convection cooling
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay