KC2520B25.0000C2GE00
KC2520B25.0000C2GE00 KC2520B25.0000C2GE00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Get Quote
Buy Now
KC2520B25.0000C2GE00
KC2520B25.0000C2GE00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Manufacturer Part No: KC2520B25.0000C2GE00 In Stock
Product CategoryOscillators
SeriesKC2520B-C2, Kyocera
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating3.5 mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.028" (0.70mm)
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case1008 (2520 metric)
Frequency25MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply2.25 V ~ 3.63 V
OutputCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current5mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage1.6 V to 3.63 V
Supply-Voltage-Max3.63 V
Supply-Voltage-Min1.6 V
Duty-Cycle-Max55 %
Output-FormatCMOS
Description
Clock Oscillators Surface Mount Type
KC2520B-C2 Series
Features
• Miniature ceramic package
2.5 (L) ×2.0 (W) ×0.7 (H) mm (Typ.)
• Highly reliable with seam welding
• CMOS output
• Supply voltage VCC =2.5V/ 3.3V Compatible
Low Power Supply Consumption
• Wide Operating Voltage Range 2.25 to 3.63V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay