TPS7A3001DGNR
TPS7A3001DGNR TPS7A3001DGNR - Brand New Texas Instruments Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
TPS7A3001DGNR
TPS7A3001DGNR - Brand New Texas Instruments Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: TPS7A3001DGNR In Stock
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-Package8-MSOP-PowerPad
Voltage-Input-3 V ~ -35 V
Current-Output200mA
Voltage-Output-1.18 V ~ -33 V
Regulator-TopologyNegative Adjustable
Voltage-Dropout-Typical0.325V @ 200mA
Number-of-Regulators1 Regulator
Current-Limit-Min220mA
DESCRIPTION
FEATURES AND BENEFITS
■ Extremely fast switching
■ Insulated package: ISOWATT220AC, TO-220FPAC
Insulating voltage = 2000V DC
Capacitance = 12pF
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay