TPS73250DBVRG4
TPS73250DBVRG4 TPS73250DBVRG4 - Brand New Texas Instruments Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
TPS73250DBVRG4
TPS73250DBVRG4 - Brand New Texas Instruments Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: TPS73250DBVRG4 Out of Stock
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-CaseSC-74A, SOT-753
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOT-23-5
Voltage-InputUp to 5.5V
Current-Output250mA
Voltage-Output5V
Regulator-TopologyPositive Fixed
Voltage-Dropout-Typical0.04V @ 250mA
Number-of-Regulators1 Regulator
Current-Limit-Min250mA
DESCRIPTION
FEATURES AND BENEFITS
■ Extremely fast switching
■ Insulated package: ISOWATT220AC, TO-220FPAC
Insulating voltage = 2000V DC
Capacitance = 12pF
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay