DF14-3P-1.25H(56)
DF14-3P-1.25H(56) DF14-3P-1.25H(56) - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Get Quote
Buy Now
DF14-3P-1.25H(56)
DF14-3P-1.25H(56) - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Manufacturer Part No: DF14-3P-1.25H(56) In Stock
SeriesDF14
PackagingAlternate Packaging
TerminationSolder
Mounting-TypeSurface Mount, Right Angle
FeaturesBoard Guide
Connector-TypeHeader, Shrouded
Contact-FinishGold
Contact-Finish-Thickness-
Number-of-Positions3 Positions
Number-of-Positions-LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Board mounting height: 2.5mm
A signal can be fetched from the area where there is no board to board space. (Refer to fig.1)
Offset type is available.
Board mounting height: 1.6mm (Refer to fig.2)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay