L06032R7CGWTR
L06032R7CGWTR L06032R7CGWTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
L06032R7CGWTR
L06032R7CGWTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Manufacturer Part No: L06032R7CGWTR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryFixed Inductors
SeriesAccu-L®
ProductRF Inductors
TypeThin Film
PackagingTape & Reel (TR)
Unit-Weight0.000071 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating750mA
Termination-StyleSMD/SMT
TradenameAccu-L
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.61 mm
Length1.6 mm
Width0.81 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance±0.2nH
Height-Seated-Max0.028" (0.71mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency450 MHz
Inductance-Frequency2.7nH
DC resistance (DCR)80 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor21 @ 450MHz
Self Resonant Frequency9GHz
Frequency-Test450MHz
Maximum-DC-Current750 mA
Maximum-DC-Resistance80 mOhms
Self-Resonant-Frequency9000 MHz
Q-Minimum21
FEATURES
• NiCr + Ta2O5 resistive layer
• Pre-soldered or gold terminations
• No inductance for high frequency applications
• Alumina substrates for high power handling capability
• Resistance range: 0.1 Ω to 9.99 Ω
• TCR down to 50 ppm/°C
• Power rating: Up to 2 W at +70 °C
• Withstand AEC-Q200 humidity test
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay