VLF10040T-2R2N7R1
VLF10040T-2R2N7R1 VLF10040T-2R2N7R1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLF10040T-2R2N7R1
VLF10040T-2R2N7R1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLF10040T-2R2N7R1 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating7.1A
Height4 mm
Length9.7 mm
Width10 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.157" (4.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)9.5 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation8.2A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current7.1 A
Maximum-DC-Resistance9.5 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay