ZXTP25020DFHTA
ZXTP25020DFHTA ZXTP25020DFHTA - Brand New Diodes Incorporated Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
ZXTP25020DFHTA
ZXTP25020DFHTA - Brand New Diodes Incorporated Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: ZXTP25020DFHTA In Stock
Contact us
ManufacturerDiodes Incorporated
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
SeriesZXTP25020
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000282 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOT-23-3
ConfigurationSingle
Power-Max1.25W
Transistor-TypePNP
Electric current collectors4A
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max20V
DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce300 @ 10mA, 2V
Vce saturation180mV @ 400mA, 4A
Current-Collector-Cutoff-Max50nA (ICBO)
Frequency-Transition290MHz
Pd-Power-Dissipation1810 mW
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 55 C
Collector-Emitter-Voltage-VCEO-Max- 20 V
Transistor-PolarityPNP
Collector-Emitter-Saturation-Voltage60 mV
Collector-Base-Voltage-VCBO- 25 V
Emitter-Base-Voltage-VEBO- 7 V
Maximum-DC-Collector-Current- 4 A
Gain-Bandwidth-Product-fT290 MHz
Continuous-Collector-Current- 4 A
DC-Collector-Base-Gain-hfe-Min20 at - 10 A at - 2 V
DC-Current-Gain-hFE-Max900 at - 10 mA at - 2 V
Description
Features
• High power dissipation SOT23 package
• High peak current
• High gain
• Low saturation voltage
Applications
• MOSFET gate drivers
• Power switches
• Motor control
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay