GRM155R71H471JA01J
GRM155R71H471JA01J GRM155R71H471JA01J - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM155R71H471JA01J
GRM155R71H471JA01J - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM155R71H471JA01J Out of Stock
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance470pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
■ Scope
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay