SIT8102AC-43-33E-125.00000V
SIT8102AC-43-33E-125.00000V SIT8102AC-43-33E-125.00000V - Brand New SITIME IC Chips
Get Quote
Buy Now
SIT8102AC-43-33E-125.00000V
SIT8102AC-43-33E-125.00000V - Brand New SITIME IC Chips
Manufacturer Part No: SIT8102AC-43-33E-125.00000V In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSITIME
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
[ SiTime Corporation ]
Description
Features
• High frequency stability
• ±10 PPM, ±15 PPM, ±20 PPM
• ±25 PPM, ±50 PPM, ±100 PPM
• Extremely low RMS phase jitter (random)
• 0.5 ps (typical)
• Wide frequency range
• 1 to 200 MHz
• Operating voltage
• 1.8, 2.5, 2.8V or 3.3 V
• Other voltages up to 3.63 V (contact SiTime)
• Operating temperature range
• Industrial, -40 to 85 °C
• Extended Commercial, -20 to 70 °C
• Commercial, 0 to 70 °C
• Small footprint
• 2.5 x 2.0 x 0.75 mm
• 3.2 x 2.5 x 0.75 mm
• 5.0 x 3.2 x 0.75 mm
• 7.0 x 5.0 x 0.90 mm
• All packages are Pb-free and ROHs compliant
• High drive option: 30pF load (contact factory)
Benefits
• No crystal or load capacitors required
• Eliminates crystal qualification time
• Ultra-reliable start up and greater immunity from interference
• Replaces expensive single-ended SAW oscillators
• More cost effective than quartz oscillators, quartz crystals and clock ICs.
• Completely quartz-free
Applications
• Communications and Networking Applications
• Consumer Electronics Applications
• Automotive Applications
• Industrial Applications
• Gigabit Ethernet
• 10 Gigabit Ethernet
• Fiber Channel
• Ethernet
• SATA/SAS
• USB 2.0
• PCI-Express
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay