ACM7060-102-2P-T01
ACM7060-102-2P-T01 ACM7060-102-2P-T01 - Brand New TDK Corporation IC Chips
Get Quote
Buy Now
ACM7060-102-2P-T01
ACM7060-102-2P-T01 - Brand New TDK Corporation IC Chips
Manufacturer Part No: ACM7060-102-2P-T01 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryIC Chips
ACM Series ACM4520
FEATURES
• Several large current products are prepared to correspond to the various applications.
• Low profile and compact shape, it is suited for surface mounting.
• It shows high common mode impedance despite of its compact shape.
APPLICATIONS
Radiation noise suppression for power line (DVC, DVD cam, DSC, etc.)
ACM Series ACM3225, 4532, 7060, 9070, 1211, 1513
FEATURES
• A chip-type common mode filter for large current applications. Common mode impedance surpasses 300 to 1000Ω at 100MHz. Noise is greatly suppressed.
• Capable of handling the highest current (up to 10A) of any chip type common mode filter.
• The products contain no lead and also support lead-free soldering.
• This product does not contain regulated substances that are slated to be included in RoHS.
APPLICATIONS
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay