A1020B-1PQ100C
A1020B-1PQ100C A1020B-1PQ100C - Brand New Microchip Technology FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Get Quote
Buy Now
A1020B-1PQ100C
A1020B-1PQ100C - Brand New Microchip Technology FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Manufacturer Part No: A1020B-1PQ100C In Stock
Contact us
ManufacturerMicrochip Technology
Product CategoryFPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesACT™ 1
Package-Case100-BQFP
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply4.5 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package100-PQFP (14x20)
IC Number of Gates2000
Number-of-I-O69 I/O
Number-of-LABs-CLBs547
Number-of-Logic-Elements-Cells-
Total-RAM-Bits
Description
typically 95 to 100 percent of available logic modules.
Features
• 5V and 3.3V Families fully compatible with JEDEC specifications
• Up to 2000 Gate Array Gates (6000 PLD equivalent gates)
• Replaces up to 50 TTL Packages
• Replaces up to twenty 20-Pin PAL® Packages
• Design Library with over 250 Macro Functions
• Gate Array Architecture Allows Completely Automatic Place and Route
• Up to 547 Programmable Logic Modules
• Up to 273 Flip-Flops
• Data Rates to 75 MHz
• Two In-Circuit Diagnostic Probe Pins Support Speed Analysis to 25 MHz
• Built-In High Speed Clock Distribution Network
• I/O Drive to 10 mA (5 V), 6 mA (3.3 V)
• Nonvolatile, User Programmable
• Fabricated in 1.0 micron CMOS technology
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay