BY459-1500
BY459-1500 BY459-1500 - Brand New NXP Semiconductors Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
BY459-1500
BY459-1500 - Brand New NXP Semiconductors Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: BY459-1500 In Stock
Contact us
ManufacturerNXP Semiconductors
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
VR = 1500 V
VF ≤ 1.2 V / 1.25 V
IF(peak) = 12 A (f = 48 kHz)
IF(peak) = 10 A (f = 82 kHz)
IFSM ≤ 100 A
trr ≤ 350 ns / 220 ns
GENERAL DESCRIPTION
The BY459 series is supplied in the conventional leaded SOD59 (TO220AC) package.
FEATURES
• Low forward volt drop
• Fast switching
• Soft recovery characteristic
• High thermal cycling performance
• Low thermal resistance
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay