C0805C103J4RACTU
C0805C103J4RACTU C0805C103J4RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0805C103J4RACTU
C0805C103J4RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0805C103J4RACTU In Stock
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance10000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.88mm)
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25
pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and
+80%-20%
• Tape and reel packaging per EIA481-1. (See page
61 for specific tape and reel information.) Bulk
Cassette packaging (0402, 0603, 0805 only) per
IEC60286-6 and EIAJ 7201.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay