L04023R9BHNTR
L04023R9BHNTR L04023R9BHNTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
L04023R9BHNTR
L04023R9BHNTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Manufacturer Part No: L04023R9BHNTR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryFixed Inductors
SeriesL0402
ProductRF Inductors
TypeThin Film
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000023 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating250mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.35 mm
Length1 mm
Width0.58 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Tolerance±0.1nH
Height-Seated-Max0.018" (0.45mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency450 MHz
Inductance-Frequency3.9nH
DC resistance (DCR)450 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor13 @ 450MHz
Self Resonant Frequency8GHz
Frequency-Test450MHz
Maximum-DC-Current250 mA
Maximum-DC-Resistance450 mOhms
Self-Resonant-Frequency8000 MHz
Q-Minimum13
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay