12063G474ZAT2A
12063G474ZAT2A 12063G474ZAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
12063G474ZAT2A
12063G474ZAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 12063G474ZAT2A In Stock
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance0.47μF
Operating-Temperature-30°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance-20%, +80%
Temperature-CoefficientY5V (F)
Ratings-
Thickness-Max0.037" (0.94mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay