MMBD1201
MMBD1201 MMBD1201 - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
MMBD1201
MMBD1201 - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: MMBD1201 In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOT-23-3
SpeedSmall Signal =
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr50nA @ 50V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1V @ 200mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max100V
Current-Average-Rectified-Io200mA
Reverse-Recovery-Time-trr4ns
Capacitance-Vr-F2pF @ 0V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
Product Details
__
High Conductance Ultra Fast Diode
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay