LQLB2518T2R2M(2.2UH)
LQLB2518T2R2M(2.2UH) LQLB2518T2R2M(2.2UH) - Brand New TAIYO YUDEN IC Chips
Get Quote
Buy Now
LQLB2518T2R2M(2.2UH)
LQLB2518T2R2M(2.2UH) - Brand New TAIYO YUDEN IC Chips
Manufacturer Part No: LQLB2518T2R2M(2.2UH) In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The PT2337 is an integrated audio amplifier design for the low voltage (5V) application purpose, built-in
stereo 2W Class-D power amplifier with audio processor, it provides 4 stereo sources selector, and all signal process is based on pure analog processing to maintain high performances and low power consumption.
FEATURES
• Supply voltage: 3 ~ 6V
• 2W X 2 Class-D power amplifier (VDD=5V, RL=4Ω)
• 4 Stereo inputs
• 32 steps, independent channel volume controller
• Bass and treble control.
• 2 voltage gain setting for power amp, (20dB, 26dB)
• Pop-Free circuitry eliminates unpleasant noises during power ON/OFF.
• Low power shutdown
•High PSRR
• High RF radiation immunity.
• Over heat/over current protection
• Controlled by I2C interface
•Pin-compatible with PT2334 (Partly functions compatible)
• LQFP 48 pins package
APPLICATIONS
• Portable player duck speaker system
• Portable media player
• Digital photo frame
• Flat panel display and TV
• Other audio applications
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay