MBR20200
MBR20200 MBR20200 - Brand New SMC Diode Solutions IC Chips
Get Quote
Buy Now
MBR20200
MBR20200 - Brand New SMC Diode Solutions IC Chips
Manufacturer Part No: MBR20200 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSMC Diode Solutions
Product CategoryIC Chips
Series-
PackagingTube
Package-CaseTO-220-2
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-220AC
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr1mA @ 200V
Voltage-Forward-Vf-Max-If950mV @ 20A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max200V
Current-Average-Rectified-Io-
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F400pF @ 5V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Product Details
__
20 Amp Schottky Barrier Rectifier 20 to 200 Volts
Features
• Metal of silicon rectifier, majority carrier conduction
• Guard ring for transient protection
• Low power loss high efficiency
• High surge capacity, High current capability
• Case Material: Molded Plastic. UL Flammability Classification Rating 94V-0and MSL Rating 1
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay