CDLL0.5A20
CDLL0.5A20 CDLL0.5A20 - Brand New Microchip Technology Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
CDLL0.5A20
CDLL0.5A20 - Brand New Microchip Technology Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: CDLL0.5A20 In Stock
Contact us
ManufacturerMicrochip Technology
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingBulk
Package-CaseDO-213AA
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageDO-213AA
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr10μA @ 20V
Voltage-Forward-Vf-Max-If650mV @ 500mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max20V
Current-Average-Rectified-Io500mA
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F50pF @ 0V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 125°C
**• 1N6677UR-1 AVAILABLE IN JAN, JANTX, JANTXV AND JANS PER MIL-
PRF-19500/610**
• 0.2 & 0.5 AMP SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
• HERMETICALLY SEALED
• LEADLESS PACKAGE FOR SURFACE MOUNT
• METALLURGICALLY BONDED
• DOUBLE PLUG CONSTRUCTION
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay