MA2S11100L
MA2S11100L MA2S11100L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
MA2S11100L
MA2S11100L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: MA2S11100L In Stock
Packaging
Package-CaseSC-79, SOD-523
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSSMini2-F1
SpeedSmall Signal =
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr100nA @ 75V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.2V @ 100mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max80V
Current-Average-Rectified-Io100mA (DC)
Reverse-Recovery-Time-trr3ns
Capacitance-Vr-F2pF @ 0V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
Product Details
__
Silicon epitaxial planar type
For super high speed switching
■ Features
• IF(AV) = 200 mA rectification is possible.
• Small reverse current: IR < 5 µA (at VR = 30 V)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay