PAH50S48-5
PAH50S48-5 PAH50S48-5 - Brand New TDK Corporation DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
PAH50S48-5
PAH50S48-5 - Brand New TDK Corporation DC-DC Converters
Manufacturer Part No: PAH50S48-5 Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryDC DC Converters
SeriesPAH
ProductIsolated
TypeIsolated Module
PackagingBulk
Mounting-StyleThrough Hole
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 100 C
Height0.5 in
Length2.4 in
Width2.28 in
Package-Case9-DIP Module
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP
Size-Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max10A
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max76V
Voltage-Isolation1.5kV (1500V)
Output-Power50 W
Voltage-Output-15V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.84
Power-Watts-Manufacture-Series50W
Dimensions2.4 in x 2.28 in x 0.5 in
Input-Voltage36 V to 76 V
Output-Voltage-Channel-15 V
Output-Current-Channel-110 A
Isolation-Voltage1.5 kV
Package-Case-Size1/2 Brick
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay