1825WC153KAT1A
1825WC153KAT1A 1825WC153KAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
1825WC153KAT1A
1825WC153KAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 1825WC153KAT1A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1825 (4564 Metric)
Capacitance0.015μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated2500V (2.5kV)
Size-Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.100" (2.54mm)
Product Details
__
[ Knowles ]
Technical Information
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay