C3216X7R1E334M
C3216X7R1E334M C3216X7R1E334M - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C3216X7R1E334M
C3216X7R1E334M - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C3216X7R1E334M In Stock
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance0.33μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.051" (1.30mm)
Features
• A monolithic structure ensures superior mechanical strength and reliability.
• Composed of only ceramics and metals, these capacitors provide extremely dependable performance,
exhibiting virtually no degradation even when subjected to temperature extremes.
process.
• Low residual inductance assures superior frequency characteristics.
high frequency and high-density type power supplies.
Applications
• Electronics equipment
• Mobile communications equipment
• Office automation equipment
• Automotive electronics
• Test and measurement equipment
• Hybrid ICs, etc.
• Decoupling
• Smoothing
• Charge pump
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay