NR3012T2R2M
NR3012T2R2M NR3012T2R2M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NR3012T2R2M
NR3012T2R2M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NR3012T2R2M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNR
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.2A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 120 C
Height1.2 mm
Length3 mm
Width3 mm
Package-Case1212 (3030 metric)
Operating-Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)96 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.1A
Q factor-
Self Resonant Frequency70MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.1 A
Maximum-DC-Resistance80 mOhms
Self-Resonant-Frequency70 MHz
Product Details
__
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
SMD POWER INDUCTORS(NR SERIES/NR SERIES H TYPE/S TYPE/V TYPE)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay