ECJ-ZEB1C332K
ECJ-ZEB1C332K ECJ-ZEB1C332K - Brand New PANASONIC Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECJ-ZEB1C332K
ECJ-ZEB1C332K - Brand New PANASONIC Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: ECJ-ZEB1C332K In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesECJ
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance3300pF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)