BZX84C24-7
BZX84C24-7 BZX84C24-7 - Brand New Diodes Incorporated Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
BZX84C24-7
BZX84C24-7 - Brand New Diodes Incorporated Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: BZX84C24-7 In Stock
Contact us
ManufacturerDiodes Incorporated
Product CategoryZener Diodes - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Package-CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating-Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOT-23-3
Tolerance±6%
Power-Max300mW
Voltage-Zener-Nom-Vz24V
Impedance-Max-Zzt70 Ohm
Current-Reverse-Leakage-Vr100nA @ 16.8V
Voltage-Forward-Vf-Max-If900mV @ 10mA
Features
• Planar Die Construction
• 350mW Power Dissipation
• Zener Voltages from 2.4V - 51V
• Ideally Suited for Automated Assembly Processes
• Totally Lead-Free & Fully RoHS Compliant (Notes 1 & 2)
• Halogen and Antimony Free. “Green” Device (Note 3)
• Qualified to AEC-Q101 Standards for High Reliability
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay