AT45D041-RC
AT45D041-RC AT45D041-RC - Brand New Intel / Altera IC Chips
Get Quote
Buy Now
AT45D041-RC
AT45D041-RC - Brand New Intel / Altera IC Chips
Manufacturer Part No: AT45D041-RC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerIntel / Altera
Product CategoryIC Chips
Description
Features
• Single 4.5V - 5.5V Supply
• Serial Interface Architecture
• Page Program Operation
- Single Cycle Reprogram (Erase and Program)
- 2048 Pages (264 Bytes/Page) Main Memory
• Two 264-Byte Data Buffers - Allows Receiving of Data while Reprogramming of
Non-Volatile Memory
• Internal Program and Control Timer
• Fast Page Program Time - 7 ms Typical
• 80 µs Typical Page to Buffer Transfer Time
• Low Power Dissipation
- 15 mA Active Read Current Typical
- 20 µA CMOS Standby Current Typical
• 10 MHz Max Clock Frequency
• Hardware Data Protection Feature
• Serial Peripheral Interface (SPI) Compatible – Modes 0 and 3
• CMOS and TTL Compatible Inputs and Outputs
• Commercial and Industrial Temperature Ranges
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay