NLC453232T-4R7K-PF
NLC453232T-4R7K-PF NLC453232T-4R7K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLC453232T-4R7K-PF
NLC453232T-4R7K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLC453232T-4R7K-PF In Stock
SeriesNLC
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating650mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height3.2 mm
Length4.5 mm
Width3.2 mm
Package-Case1812 (4532 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.134" (3.40mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)270 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor10 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency35MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current650 mA
Maximum-DC-Resistance270 mOhms
Self-Resonant-Frequency35 MHz
Q-Minimum10
○ E-12 Series, wide lineup compatible with K (±10%) tolerance allows for various usages.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay