CD95-B2GA471KYNS
CD95-B2GA471KYNS CD95-B2GA471KYNS - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
CD95-B2GA471KYNS
CD95-B2GA471KYNS - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: CD95-B2GA471KYNS In Stock
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesCD
PackagingBulk
Package-CaseRadial, Disc
Capacitance470pF
Operating-Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated250VAC
Size-Dimension0.374" Dia (9.50mm)
ApplicationsSafety
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientB
Lead-StyleStraight
Failure-Rate-
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
Height-Seated-Max0.531" (13.50mm)
RatingsX1, Y1
Thickness-Max-
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay