IHSM3825ER1R0L
IHSM3825ER1R0L IHSM3825ER1R0L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IHSM3825ER1R0L
IHSM3825ER1R0L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IHSM3825ER1R0L In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIHSM-3825
ProductPower Inductors
Type-
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating5.11A
Termination-StyleSMD/SMT
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Tolerance±15%
Height-Seated-Max0.225" (5.72mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency1μH
DC resistance (DCR)15 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation4.41A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Resistance820 mOhms
FEATURES
• Flame retardant encapsulant (UL 94 V-0)
• Completely encapsulated winding provides
superior environmental protection and moisture
resistance
• High current unit in surface mount package
printed with model, inductance value and date
code
• Compatible with infrared or conventional reflow soldering
methods
• Pick and place compatible
• Material categorization: for definitions of compliance
please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay