MA27D300GL
MA27D300GL MA27D300GL - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
MA27D300GL
MA27D300GL - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: MA27D300GL In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
Packaging
Package-Case2-SMD, Flat Lead
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSSSMini2-F3
SpeedSmall Signal =
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr2μA @ 30V
Voltage-Forward-Vf-Max-If580mV @ 100mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max30V
Current-Average-Rectified-Io100mA
Reverse-Recovery-Time-trr1ns
Capacitance-Vr-F9pF @ 0V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction125°C (Max)
Product Details
__
Silicon epitaxial planar type variable resistor
For temperature and reduced voltage compensation
■ Features
• High reliability achieved through combination of a planar type chip and glass sealing structure
• Easy mounting because of employing DO-35 (DHD) envelope
• Extremely small reverse current IR
• Large power dissipation
• Wide forward voltage VF range
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay