1812AA102JAT1A
1812AA102JAT1A 1812AA102JAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
1812AA102JAT1A
1812AA102JAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 1812AA102JAT1A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1812 (4532 Metric)
Capacitance1000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated1000V (1kV)
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.100" (2.54mm)
DESCRIPTION
FEATURES
  • Single power supply: 2.4~3.3V
  • Low standby current at 3V, 1µA typ
  • Auto power-off function
  • Speaker or direct piezo. application
  • Built-in envelope control circuit
  • 1Hz-8Hz programmable LED flash output
  • Minimum external components
  • Low operating current
  • Strong driving capability
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay