ELC-3GN150M
ELC-3GN150M ELC-3GN150M - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
ELC-3GN150M
ELC-3GN150M - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Manufacturer Part No: ELC-3GN150M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFixed Inductors
SeriesN
ProductPower Inductors
Type-
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating430mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.5 mm
Length3.2 mm
Width3.2 mm
Package-Case1210
Operating-Temperature-
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.059" (1.50mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency15μH
DC resistance (DCR)600 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current430 mA
Maximum-DC-Resistance600 mOhms
Product Details
__
Chip Inductors
Features
● High Q
● Good for mounting
● Wide availability range (1.0 nH to 1000 μH)
● Stable L -value in any mounting direction (Non winding type)
Recommended Applications
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay